Filtruj według

Marka

Marka

Left Banner

  • LeftBanner 1

Klatki transportowe dla psa

Podróżowanie z psem często wiąże się koniecznością zastosowania rozwiązań, które tę podróż ułatwią. Przydatnym akcesorium jest klatka transportowa psa, która sprawdzi się w przypadku małych i średnich czworonogów.

Rodzaje transporterów dla psów i ich zastosowanie

Spośród oferowanych produktów można wyróżnić kilka rodzajów transporterów dla psów. Podział zależy głównie od ich przeznaczenia:

  • do transportu w samochodzie - tekstylna lub metalowa, z uchwytem, umożliwiająca bezpieczną podróż autem,
  • do transportu w samolocie - najczęściej niewielki transporter z tworzywa, przystosowany do podróży samolotem i spełniający wymagania linii lotniczych.

Niewielkie klatki transportowe dla psa sprawdzą się w przypadku podróżowania komunikacją miejską, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno psu, jak i współpasażerom. Najczęściej w tym celu wykorzystywane są transportery z tworzywa, podobne jak do podróży samolotem. Większe klatki sprawdzą się podczas podróży dużym samochodem - psy, nawet najspokojniejsze, mogą w wyniku stresu stwarzać zagrożenie dla kierowcy, na przykład skacząc po siedzeniu. Zastosowanie transportera pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa. Wybierając produkt, warto pamiętać, że klatka transportowa dla psa powinna umożliwiać mu swobodny obrót wewnątrz, siedzenie oraz leżenie. Rozmiar produktu będzie także istotny podczas podróży samolotem, warto więc wcześniej się upewnić, czy posiadany produkt spełnia wymagania konkretnej linii lotniczej. Dodatkowo zawsze warto zabezpieczyć klatkę transportową dla psa podczas podróży, ponieważ gwałtowne lądowanie lub turbulencje mogłyby stać się przyczyną urazów.

Wygodna i bezpieczna klatka transportowa dla psa

Odpowiednio dobrana klatka transportowa dla psa to dopiero pierwszy etap prowadzący do wygodnego podróżowania z czworonogiem. Najważniejsze jest to, aby pies, będąc w mieszkaniu najpierw przyzwyczaił się do nowego akcesorium i nie bał się w nim przebywać. Jeśli chcemy przyzwyczaić zwierzę do przebywania w nowym miejscu, drzwi klatki transportowej dla psa powinny być początkowo cały czas otwarte, żeby umożliwić mu swobodne wchodzenie i wychodzenie. Najlepiej będzie włożyć do środka miękką tkaninę i zabawki, aby umilić przebywanie w transporterze. Warto także na początku dawać psu smakołyki, gdy przebywa w klatce, co dodatkowo zachęci go do nowego miejsca. Kiedy zwierzę wstępnie oswoi się z transporterem, można zacząć zamykać drzwiczki na krótki czas. Kolejnym etapem będą wyjścia na krótkie spacery, aby później móc swobodnie i bez zbędnego stresu wybrać się z czworonogiem na dłuższą wycieczkę.

Dzięki naszym produktom podróże w towarzystwie psa mogą stać się przyjemniejsze i mniej stresujące, zarówna dla psa, jak i dla jego otoczenia i właściciela. Odpowiednio dobrany transporter zapewni psu bezpieczeństwo, będąc dodatkowo miejscem odpoczynku.

Klatki dla psów. Klatka dla psa może być klatką transportową, bądź bezpiecznym miejscem dla twojego psa. Wielu behawiorystów wręcz zaleca wprowadzenie klatki jako miejsca dla psa, które daje mu poczucie bezpieczeństwa. Klatka jest więc swoistym azylem, gdzie zwierze może wypocząć i czuje się bezpieczne. Dobrze wprowadzona klatka dla psa będzie stanowiła swoiste legowisko, teren tylko dla naszego pupila. Przedstawiamy w tym dziale klatki transportowe dla psów, klatki kennelowe oraz kojce dla szczeniaków.

Aktywne filtry