Karma dla kotów sterylizowanych

Sterylizacja czy kastracja kota to zabieg uważany dziś jako bardzo korzystny dla zdrowia pupila. Wykonany wcześnie, wydłuża długość życia. Często mówi się nawet o dwukrotnie większej ilości przeżytych lat przez zwierzaka. Sam zabieg to jedno, jednak wielu właścicieli szczególnie laików nie wie, że po jego wykonaniu w organizmie zwierząt dochodzi...

Sterylizacja czy kastracja kota to zabieg uważany dziś jako bardzo korzystny dla zdrowia pupila. Wykonany wcześnie, wydłuża długość życia. Często mówi się nawet o dwukrotnie większej ilości przeżytych lat przez zwierzaka. Sam zabieg to jedno, jednak wielu właścicieli szczególnie laików nie wie, że po jego wykonaniu w organizmie zwierząt dochodzi do kilku zmian. W dużej mierze u niektórych kotów wszystko sprowadza się do zwiększonego zapotrzebowania na pokarm oraz czasami występujących kłopotów z układem moczowym. Stąd Specjalistyczne potrzeby naszych pupili może zaspokoić dostępna na rynku paleta karm dla kotów sterylizowanych.

Odpowiedni rodzaj składników odżywczych w diecie ma szczególnie ważny wpływ na zdrowie kotów po operacji. Zwierzęta stając się mniej aktywne i spokojniejsze, więcej czasu poświęcają na spanie. Przy jednocześnie większym apetycie na pożywienie stan ten przynosi często wystąpienie nadwagi i otyłości u milusińskich.

 

Dobrze dobrana i odpowiednio dawkowana karma dla kotów sterylizowanych, pozwala uniknąć gwałtownemu przybrania na masie, co chroni zwierzęta przed szeregiem chorób dietozależnych, a w tym:

  • otyłością;
  • cukrzycą;
  • problemami układu sercowo-naczyniowego;
  • urazami i dolegliwościami skórnymi;
  • chorobami stawów;
  • kamicą nerkową;
  • chorobami wątroby.

Dieta zwierząt sprowadza się do prostych, jednak kluczowych zmian w jadłospisie. Karmy dla kotów sterylizowanych mają na celu prewencje i ewentualną terapię wyżej wymienionych schorzeń. Pokarm stosowany po zabiegu musi zatem charakteryzować się odpowiednio zbilansowaną zawartością kluczowych składników odżywczych.

 

Czym powinna charakteryzować się karma dla kota sterylizowanego?
Niska kalorycznośćDobrze zbilansowana karma, która nie będzie powodowała wzrostu wagi kota opiera się na dobrej jakości, przyswajalnym białku oraz obniżonej ilości tłuszczu. Karma powinna zawiera jak najmniej cukrów prostych przy jednoczesnym wyższym poziomie białka.
Wolna od silnych alergenówNajlepiej, jeśli nie posiada w składzie pszenicy, kukurydzy. Wszelkie syntetyczne dodatki w postaci konserwantów, wzmacniaczy smaku lub barwników powinny być wykluczone.
Źródło pełnowartościowego białkaBiałko to element diety wymagający najwięcej energii do strawienia. Stąd przy dużym jego spożyciu organizm kotka musi się mocno napracować, aby przyswoić białko, co sprzyja odchudzaniu. Karma powinna mieć wysoki poziom dobrze przyswajalnego białka pochodzącego z mięsa.
Wysoka podaż błonnikaWęglowodany złożone, w tym błonnik zmniejszają ładunek energetyczny porcji. Przyśpieszają perystaltykę i wspomagają korzystną mikroflorę jelitową. Wszystkie powyższe sprzyjają odchudzaniu.
Niska zawartość magnezu i fosforu w karmach dla kotków sterylizowanychMagnez to składnik mineralny odkładający się w elementach układu moczowego. Powoduje tym samym powstawanie stanów zapalnych i rozwój kamienia. Niska zawartość tego elementu chroni delikatny po zabiegu organizm, tym samym sprzyjając zdrowiu.
Tłuszcze o właściwościach przeciwzapalnychCLA, DHA, EPA to kluczowe kwasy tłuszczowe zaliczane do rodziny OMEGA 3 i 6. Wykazują efekt przeciwzapalny, stąd ich udział w karmie dla kotów sterylizowanych jest jak najbardziej uzasadniony.
L-karnitynaDodatek L-karnityny jako efektywnego metabolitu tłuszczu pomoże utrzymać dobra wage Waszego kota
Więcej
Jest 31 produktów.
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów