Left Banner

  • LeftBanner 1

Karma odchudzająca dla kota

Zwierzęta żyjące dziko obarczone są zagrożeniami ze strony natury. Inaczej to wygląda u ich udomowionych odpowiedników, które mogą być spokojne o zagrożenie ze strony innych drapieżników. Nie zmienia to jednak faktu, że większość kotów mieszkających z właścicielami wciąż jest zagrożona. Dziś o pożywienie nie jest trudno, co sprawiło, że aktywność fizyczna wymagana do pozyskania pokarmu jest znikoma. Fakt ten dotyczy również kotów mieszkających z właścicielami. Ich typowym schematem dnia jest spanie i jedzenie, co prowadzi do nadwagi, otyłości i występowania chorób dietozależnych. Niekiedy kończy się to przymusem zadbania o tuszę pupila, czego dobitnym potwierdzeniem może być coraz większe zapotrzebowanie na karmy odchudzające dla kota.

Udomowione zwierzęta coraz mniej chętnie spędzają czas w sposób aktywny, co w naturze jest normą. Przy łatwej dostępności karmy i często spotykanym dokarmianiu łatwo doprowadzić do nadwagi i otyłości kotka. Nagromadzona tkanka tłuszczowa stanowi idealne środowisko do rozwoju chorób o podłożu zapalnym, co w perspektywie czasu zagraża zdrowiu, a nawet życiu kota. Dlatego bardzo ważną w kontekście zdrowia kwestią jest szybka reakcja i odpowiednio dobrana karma odchudzająca dla kota.

 

Najczęściej spotykanymi dolegliwościami u otyłych kotów jest:

  • cukrzyca;
  • nadciśnienie;
  • stłuszczenie wątroby;
  • choroby zwyrodnieniowe stawów;
  • dyskopatia kręgosłupa;
  • choroby nerek.

 

Chcąc uchronić zwierzę, należy w razie zwiększonej masy ciała, bezzwłocznie podjąć kroki mające na celu ochronę zdrowia pupila. Jak tego dokonać? Poniżej lista najważniejszych zaleceń.
1. Karma odchudzająca dla kotka Podstawowy krok, który ogranicza podaż zbędnych kalorii do organizmu kota. Karmy charakteryzują się zwiększonym udziałem błonnika i pełnowartościowego białka, które sprzyjają odchudzaniu. Niektóre produkty ograniczają również podaż niekorzystnych względem zdrowia składników przyczyniających się do rozwoju chorób. Szczególnie skuteczne są wyroby zawierające w składzie dodatek L-karnityny, tauryny i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: DHA i CLA. Synergia ich działania wzmacnia organizm kotka i przyśpiesza metabolizm, wspomagając odchudzanie.
2. Odpowiednia aktywność fizyczna W naturze kot, chcąc zdobyć pokarm, musi się mocno natrudzić, co wymaga sporej ilości energii. Regularna aktywność fizyczna rekompensuje nadmierną podaż kalorii, co sprawia, że tkanka tłuszczowa nie gromadzi się w organizmie pupila. O ile stosowanie odchudzającej karmy dla kota jest ważne, to codzienna zabawa z pupilem jest wręcz wymogiem gwarantującym jego zdrowie.
3. Dokarmianie Unikajmy dokarmiania pupila, a szczególnie jedzeniem przeznaczonym dla ludzi. Często są to produkty charakteryzujące się dobrym smakiem i wysoką zawartością cukrów prostych. U człowieka taka porcja może nie wywoła objawów, jednak dla małego organizmu kotka, jest to zbyt duża dawka zbędnych mu kalorii. 
4. Sterylizacja Po zabiegu zapotrzebowanie na pokarm zawsze się zwiększa. Wtedy właściciel powinien być szczególnie wyczulony na błagania kotka o jedzenie. Wybierając karmę odchudzającą dla kota, należy wybrać dobrze zbilansowana karmę. Zapewniamy wtedy pupilowi odpowiednio zbilansowane źródło składników odżywczych bezpiecznych dla organizmu.

Aktywne filtry