Filtruj według

Marka

Marka

Smak rodzaj mięsa

Smak rodzaj mięsa

Specjalne potrzeby

Specjalne potrzeby

Karma specjalistyczna

Karma specjalistyczna

Waga suchej karmy

Waga suchej karmy

Wiek

Wiek

Left Banner

  • LeftBanner 1

Karma dla kota bez zbóż

Koty należą do drapieżników, w związku z czym rośliny, między innymi zboża, występują w ich diecie w bardzo niewielkiej ilości. Sposób żywienia każdego ze zwierząt powinien być jak najbliższy żywieniu w naturalnych warunkach. Wybór ten może stanowić karma dla kota bez zbóż, konieczne jest jednak, żeby był to produkt dobrej jakości.

Zdrowie kota jest najważniejsze

Kocie zęby są przystosowane przede wszystkim do przeżuwania mięsa, a nasiona nie służą ich zdrowiu. Zła dieta u zwierzęcia może powodować, podobnie jak u ludzi, choroby cywilizacyjne, jakimi jest cukrzyca czy choroby serca. Spożywanie przez kota karm zbożowych może skutkować:

  • podrażnieniem skóry, problemami z sierścią,
  • próchnicą i problemami z uzębieniem,
  • otyłością.

Może się wydawać, że pokarm ze zbożem smakuje zwierzęciu, jednak jest to jedynie spożywanie pustych kalorii, a nie odpowiednio zbilansowana dieta, pełna witamin i minerałów. Wśród naszych produktów warto wybrać ten, który w pełni zaspokoi potrzeby żywieniowe kota. Zdrowie może zapewnić karma dla kota bez zbóż lub samodzielne przygotowywanie mu posiłków. Dodatkowym plusem spożywania dobrej jakości pokarmu jest to, że kot szybciej się naje i zje mniejszą porcję bezzbożowej karmy niż tej z ich dodatkiem, równocześnie otrzymując odpowiednią dawkę wszystkich potrzebnych substancji, które zadbają o stan jego sierści, uzębienia, skóry i odpowiednią wagę.

Jak wybrać karmę dla kota bez zbóż?

Dobry produkt powinien zaspokajać wszystkie potrzeby żywieniowe zwierzęcia. Karma dla kota bez zbóż różni się od standardowych karm:

  • mniejszą zawartością węglowodanów,
  • większą ilością mięsa – źródła białka zwierzęcego, które powinno stanowić podstawę posiłków kota,
  • mniejszą zawartością lub brakiem konserwantów i barwników, które mogą szkodzić zwierzęciu.

Podczas wyboru karmy należy pamiętać, że samo nazwanie jej karmą bezzbożową nie musi oznaczać także jej dobrej jakości i przyswajalności. Choć taki produkt może przyciągać uwagę, warto zawsze spojrzeć na skład, który mówi nam o pożywieniu dla kota znacznie więcej niż samo opakowanie i nazwa. Wyeliminowanie zboża z karmy niesie ze sobą konieczność uzupełnienia jej innym składnikiem. Często jest to soja i inne rośliny strączkowe, ziemniaki lub buraki, które również są słabo przyswajalnym pokarmem, niewnoszącym wiele dobrego do diety. Bazą dla karmy dla kota bez zbóż powinno być przede wszystkim białko pochodzenia zwierzęcego. Jeśli występują tłuszcze, także w większości powinny pochodzić od zwierząt i mieć podany w składzie ich źródło pochodzenia ( np. tłuszcz z kurczaka, bo już tłuszcz pochodzenia zwierzęcego jest bardzo złym składnikiem). Rodzaj karmy zależny będzie także od innych czynników, takich jak wiek zwierzęcia, rasa czy kwestia obecności alergii pokarmowych u kota.

Odpowiednie żywienie kota jest podstawą do zachowania jego zdrowia. Najlepsza będzie karma dla kota bez zbóż, które nie stanowią łatwo przyswajalnego składnika i nie powinny być podstawą kociego jadłospisu. Zapraszamy do zapoznania się z produktami no grain i wybrania najlepszego dla swojego pupila.

Aktywne filtry

Jest 258 produktów.

Filtruj według

Marka

Marka

Smak rodzaj mięsa

Smak rodzaj mięsa

Specjalne potrzeby

Specjalne potrzeby

Karma specjalistyczna

Karma specjalistyczna

Waga suchej karmy

Waga suchej karmy

Wiek

Wiek