Zabawki behawioralne

 

Dla każdego psa bardzo ważna jest aktywność, bez względu na to, czy jest to szczeniak, czy senior oraz jakiej jest rasy, każdego dnia musi mieć możliwość pobiegać. Jest to dla niego forma zabawy, która jednocześnie korzystnie wpływa na jego zdrowie. Niesie za sobą również wiele korzyści zdrowotnych. Należy pamiętać, że wszystkie zwierzęta, na...

 

Dla każdego psa bardzo ważna jest aktywność, bez względu na to, czy jest to szczeniak, czy senior oraz jakiej jest rasy, każdego dnia musi mieć możliwość pobiegać. Jest to dla niego forma zabawy, która jednocześnie korzystnie wpływa na jego zdrowie. Niesie za sobą również wiele korzyści zdrowotnych. Należy pamiętać, że wszystkie zwierzęta, nawet te udomowione, żyły kiedyś w ciągłym ruchu, na łonie natury i mimo że teraz większość czasu spędzają z człowiekiem w domu, nadal potrzebują odpowiedniej dawki gimnastyki.

 

Najprostszą formą dbania o odpowiedni poziom aktywności fizycznej psów są codzienne spacery, które dają możliwość wybiegania się zwierzęciu. Można urozmaicić ten czas, korzystając z różnorodnych zabawek, które sprawią, że spędzony wspólnie czas będzie niósł dodatkowe korzyści, jak rozwój więzi pomiędzy właścicielem i pupilem. Wykorzystując w tym celu zabawki behawioralne, dba się jednocześnie o rozwój intelektualny zwierzaka.

 

Wśród najbardziej popularnych zabawek behawioralnych wyróżnić należy produkty Kong lub JW, które są wytwarzane z naturalnego, bardzo wytrzymałego kauczuku, który sprawia, że są praktycznie niezniszczalne. Dodatkowo ich istotą jest niezwykła i sprytna konstrukcja, która pozwala na umieszczenie różnego rodzaju przysmaków i przekąsek wewnątrz. Zapewnia to psu rozrywkę, poprzez próbowanie dostania się do smakołyku i dodatkowo korzystnie wpływa na jego zdrowie. Umieszczone wewnątrz pasty to produkty witaminowe lub dedykowane - działające wzmacniająco na kości, żeby, stawy oraz sierść.

 

Rodzaje zabawek behawioralnych

 

W ofercie produktowej marki Kong wyróżnić należy najbardziej popularny artykuł o wyglądzie gruszki - bałwanka, którego specjalnie opracowany kształt zapewnia maksimum rozrywki. Zabawka doskonale nadaje się do aportowania, jej profil sprawia, że odbija się w nieprzewidywalnych kierunkach, a zrobione w niej otwory dają możliwość umieszczenia w środku przysmaku, który dodatkowo stymuluje zmysły psa. Kongi zaspokajają potrzebę gryzienia oraz naturalne odruchy polowania. Ułatwiają również przezwyciężyć rozłąkę, kiedy zwierzę zostaje samo w domu. Wydobycie smakołyka ze środka wymaga wiele sprytu i wysiłku, co stymuluje rozwój intelektualny zwierzaka i zapewnia zabawę na wiele godzin.

 

Zabawki behawioralne dostępne w sklepie internetowym zoozoo.pl, są w szerokiej gamie produktów w różnych kształtach, w zależności od ich przeznaczenia. Dostępne są Kongi w wersji tradycyjnych piłek czy kości, poprzez wcześniej wspomniane bałwanki, po kauczuki w kształcie, patyków, czy freesbe. Specjalna seria produktów stworzona została także z myślą o zdrowych zębach, ponieważ wyjątkowy kształt zabawki sprawia, że pies podczas gryzienia ściera z zębów kamień.

 

Dodatkową zaletą zabawek z serii Kong jest szerokość oferty, która pozwala na dobranie odpowiedniego produktu pod względem wielkości psa. Zbyt mały kauczuk może zostać przez większe zwierzę połknięty. Dbając o bezpieczeństwo pupila, warto wybrać produkty bardzo wytrzymałe i nietoksyczne. Psiaki bardzo lubią rozrywać i rozgryzać, dlatego trzeba mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu. I w końcu muszą być łatwe w czyszczeniu, szczególnie że do środka wkładane są różnego typu pokarmy, które po zakończeniu zabawy trzeba wymyć.

Więcej
Jest 23 produktów.
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów