Left Banner

  • LeftBanner 1

Pokarmy dla ptaków

Ptaki są gatunkami o zróżnicowanych preferencjach żywieniowych. Dlatego oferujemy różnorodne pokarmy, aby zapewnić im niezbędne składniki odżywcze. Oferujemy zarówno suche pokarmy podstawowe - tradycyjne mieszanki nasion, po przysmaki, kolby i sepię. 

Najważniejszym elementem diety dla ptaków jest odpowiednia mieszanka nasion, która powinna się składać z różnorodnych ziaren, takich jak słonecznik, proso, kanarek czy owies. Dostępne u nas pokarmy zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które są niezbędne dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Oprócz mieszanki nasion, ważne jest także podawanie ptakom świeżych owoców i warzyw. Papugi, kanarki i zeberki uwielbiają marchewki, jabłka, banany i brokuły. Te świeże składniki stanowią doskonałe źródło witamin i minerałów dla naszych latających przyjaciół.

Nie zapominajmy również o dodatkowych źródłach wapnia, które są niezbędne dla zdrowych kości. Dostępne są specjalne i naturalne szkielety z mątw - czyli sepia, którą można zamocować w klatce. Zapewni ona ptakom nie tylko odpowiednią porcję wapnia, która jest szczególnie ważna dla tych zwierząt, ale również pozwoli na prawidłowe ścieranie dzioba.

Warto również zauważyć, że każdy ptak ma trochę inny gust, jeśli chodzi o jedzenie. Dlatego ważne jest, aby obserwować naszego ptaka i dostosować jego dietę do jego preferencji. Dbanie o prawidłowe odżywianie naszych pupili nie tylko wpływa na ich zdrowie, ale także dodaje uroku i radości w naszym domu.

Aktywne filtry