Left Banner

  • LeftBanner 1

Karma dla psa bez zbóż

Psy to drapieżniki i padlinożercy, zatem głównym elementem ich diety powinno być białko zwierzęce. Produkty zbożowe, odgrywające rolę wypełniaczy w wielu karmach mogą być przyczyną nietolerancji pokarmowych oraz alergii. Alternatywne rozwiązanie stanowi karma dla psa bez zbóż, dzięki której czworonogi odzyskają siły i zdrowie.

Podstawy psiej diety

Jednym z najważniejszych obowiązków właścicieli psów jest zapewnienie im dobrze zbilanasowanej, zdrowej diety. Odpowiednio dobrana karma powinna stanowić podstawę jadłospisu czworonoga i dostarczać mu wszystkich potrzebnych składników. Jak zostało wspomniane, psy to zwierzęta, którym potrzebne jest białko pochodzące z dobrej jakości mięsa. Taki rodzaj pokarmu ewolucyjnie najlepiej tolerują i to on pozwala im zaspokoić uczucie głodu. Oprócz białka istotna jest też obecność warzyw w diecie, jednak zajmują one drugie miejsce na liście niezbędnych składników. Karmy słabej jakości są złożone z produktów odpadowych przemysłu mięsnego (opisane jako „produkty pochodzenia zwierzęcego” co oznacza np. wymiona, kopyta i inne ) , mają dodatki ekstraktów z białek roślinnych ( np. białko z ziemniaków) lub są produkowane w większości ze zbóż, które będąc jedynie wypełniaczami, nie zaspokajają psiego zapotrzebowania na poszczególne makroskładniki. Ponadto, duża ilość zbóż w diecie czworonoga może prowadzić do alergii. Jedyny wyjątkiem jest ryż, który stanowi w pełni bezpieczny wypełniacz karm. W trosce o zdrowie psów należy unikać produktów, które mogą prowadzić do pogorszenia ich stanu zdrowia. Wybranie karmy dla psa bez zbóż pozwala uniknąć problemów z układem pokarmowym czworonoga i jego gorszą kondycją, takie produkty znajdują się również w naszej ofercie.

Jaka powinna być karma dla psa bez zbóż?

Wybierając produkty dla swoich zwierząt, należy zwracać przede wszystkim uwagę na ich skład. Na pierwszym miejscu listy będzie zawsze znajdował się składnik, którego jest najwięcej, zatem im więcej mięsa w karmie, tym mniej będzie zbóż. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na:

  • obecność białka roślinnego, które jest trudno przyswajalnym składnikiem,
  • składniki analityczne, w których białko powinno stanowić minimum 20%,
  • obecność innych składników, na przykład konserwantów, sztucznych barwników.

Wprowadzenie karmy dla psa bez zbóż często niweluje powstałe problemy z układem pokarmowym. Jedzenie przez czworonoga pokarmu bez zbędnych wypełniaczy pozwala najeść się mniejszą porcją, dzięki czemu nawet wydając więcej na lepszej jakości produkt, koszty mogą się wyrównać, o czym można się przekonać, zaglądając do naszej oferty. Wybór odpowiedniej karmy dla psa bez zbóż powinien uwzględniać także indywidualne potrzeby czworonoga, jego rasę, aktualny stan zdrowia i wiek, które mają wpływ na zapotrzebowanie na poszczególne składniki.

Dobrej jakości karma dla psa bez zbóż powinna stanowić podstawę jego diety - to nie tylko jego zdrowie i dobre samopoczucie, ale i oszczędność kosztów, które mogłyby zostać poniesione na nieefektywne żywienie czworonoga i spowodowane tym wizyty u lekarza. Zapraszamy do zapoznania się z bezzbożowymi produktami z naszej oferty.

Aktywne filtry

Jest 185 produktów.