Najlepsza karma odchudzająca dla psa

Właściciele psów często ulegają pokusie nadmiernego dokarmiania swoich pupili. Resztki po obiedzie, karma w nadmiarze, smakołyki, wszystko to dostarcza do ich organizmowi znaczne ilości kalorii. Zbyt dużo kalorii to oczywiście nadwaga, a potem zaczynamy odchudzanie psa. Najskuteczniejszą metodą jest zredukowanie kalorii przyjmowanych przez zwierzę, przyjrzymy się co poza porcja dziennej karmy zjada nasz podopieczny. Odchudzanie możemy wspierać stosując najlepszą karmę odchudzającą dla psa.

Przekarmianie psów jest oczywistą drogą do nadwagi, warto jednak dodać, że przyczyna nadwagi lub otyłości mogą być również inne czynniki

  • choroby, np. związane z tarczycą;
  • zbyt niska aktywność fizyczna w ciągu dnia;
  • przebyte zabiegi;

Sytuacja, w której nasz pies otrzymuje zbyt dużą dawkę jedzenia prowadzi do coraz większej nadwagi. Wzrasta poziom łaknienia przez co pies wciąż domaga się więcej i więcej. O ile merdający ogon i radość pupila na łakomy kąsek zmiękcza nam serce, o tyle w perspektywie czasu może doprowadzić do niebezpiecznych chorób. Wyróżnia się tutaj: choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę, nadmierne obciążenie stawów prowadzące do znacznego obniżenia jakości życia lub nawet śmierci. Stąd zasadność wprowadzenia zbilansowanej diety opartej odchudzającej karmie dla psa jest szczególnie ważna.

Prewencja zaburzeń odżywiania nie różni się wielce od działań stosowanych u ludzi. Mówi się tutaj o odpowiednio dobranej racji pokarmowej i większej ilości ruchu. Jednak skąd laik ma wiedzieć, jak zbilansować dietę swojego ulubieńca?

Z pomocą przychodzą nam karmy odchudzające dla psa. Odpowiednio skomponowane formuły poza dostarczaniem pełnej puli składników odżywczych do organizmu pupila, stosowane w odpowiedniej ilości gwarantują sytość i coraz lepszą kondycję. Ważne jest aby stosować się do zaleceń związanych z wielkością porcji i częstotlowościa jej podawania.

Pełnowartościowe karmy charakteryzują się odpowiednią podażą szczególnie ważnych składników w kontekście żywienia. Przy wyborze zawsze warto kierować się wysoką zawartością kilku podanych niżej składników.

 

Najlepsza karma odchudzająca dla psa powinna zawierać.
Pełnowartościowe białko Białko opóźnia opróżnianie żołądka (dłuższy efekt nasycenia). Metabolizm białka wymaga bardzo dużego udziału energii, stąd sprzyja odchudzaniu. To pochodzenia zwierzęcego charakteryzuje się najwyższym poziomem przyswajalności, stąd jego udział w karmie jest bardzo ważny.
Błonnik Włókno pokarmowe wypełnia układ pokarmowy, zmniejszając apetyt. Przyczynia się również do przyśpieszonej perystaltyki jelit, tym samym wspomaga metabolizm.
Wapń Wzmacnia obciążone przez nadmierną masę kości.
Selen, Cynk Wykazując efekt przeciwutleniający, wspomagają zdrowie psa. Nadwaga to choroba przede wszystkim zapalna stąd udział tych składników jest szczególnie ważny.
L karnityna Poprawia przemianę materii i hamuje przybieranie na wadze. Zatrzymuje odkładanie się tłuszczu i dobrze wpływa na odpowiednią masę mięśniową.
C.L.A (sprzężony kwas linolowy) Zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej. jest silnym środkiem przeciwnowotworowym , może tłumić reakcje alergiczne. Przyjmowanie CLA w czasie odchudzania dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. C.L.A obniża poziom trójglicerydów, cholesterolu i cukru we krwi.
Glukozamina/Chondroityna/Kolagen Rekonstruują tkankę łączną, w tym: torebki stawowe i chrząstki. Odbudowują obciążone i zniszczone łączenia kości.

Decydując się na zakup karmy redukującej masę karmy ciała psa, skonsultujmy się dobrym specjalistą żywieniowym, który bardzo sprawnie nakreśli, jaki rodzaj pokarmu powinniśmy wybrać. Dbanie o tuszę pupila poza uwzględnieniem nadmiernej masy, musi uwzględniać również schorzenia współtowarzyszące (np. cukrzyca, alergia pokarmowa). Najlepszą odchudzającą karmę dla psa należy wybierać, uwzględniając również wiek zwierzaka i ewentualny zabieg sterylizujący.

Aktywne filtry