fbpx

Jak dbać o stawy psiego seniora? Kiedy rozpocząć suplementacje?

Canifelox Mobility Preparat dla psów na stawy

W jaki sposób wspomagać stawy psiego seniora? Kiedy zalecane jest stosowanie preparatów wzmacniających układ ruchu. Ochrona stawów jako profilaktyka i leczenie. Jak i kiedy rozpocząć suplementację?

Wymagania psów względem pielęgnacji, podobnie jak u ludzi, zmieniają się wraz z wiekiem. Stosując odpowiednią profilaktykę możemy zapewnić swojemu czworonogowi naprawdę długą i przyjemną starość. Najczęstszymi problemami spotykającymi zwierzaki w podeszłym wieku są infekcje dziąseł, wypadanie zębów i zapalenia stawów. Kiedy i w jaki sposób należy rozpocząć ochronę stawów swojego psa?

CHOROBY STAWÓW u PSÓW

Wraz z wiekiem wzrasta możliwość rozwinięcia się zapalenia stawów lub innych chorób zwyrodnieniowych, które mocno wpływają na aktywność zwierzaka.  Objawy, które są łatwe do zauważenia już na początku choroby to niechęć to zabaw i spacerów, trudności ze wstaniem i znalezieniem wygodnej pozycji do spania, wstręt wobec wchodzenia i schodzenia ze schodów lub innych wysokich powierzchni. Wszystkie te reakcje związane są z bólem, jaki zwierzak odczuwa.

Duże psy są bardziej podatne na choroby stawów, ponieważ dodatkowa waga powoduje większy nacisk na stawach. To samo dotyczy psów z nadwagą, dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniej wagi przed osiągnięciem przez czworonoga wieku emerytalnego, kiedy jego metabolizm spada.

Problemy takie jak dysplazja stawu biodrowego potrafi ujawnić się dopiero w momencie osiągnięcia przez
pupila wieku sześciu lub siedmiu lat. Kolejne, szczególnie narażone na
kontuzje miejsca to łokcie, biodra i kolana.

JAK DBAĆ O STAWY PSA

Choroby stawów u psów rozwijają się często i mają wiele postaci i trudno z nimi walczyć, dlatego na należy zwrócić szczególną uwagę na ich ochronę. Oto cztery sposoby na utrzymanie zdrowych stawów psa:

ZAPEWNIJ ZWIERZAKOWI RUCH

Zapalenie stawów prawie zawsze rozwija się znacznie szybciej w przypadku przebycia przez zwierzaka kontuzji, czasem ten problem potrafi pojawić się już w latach szczenięcych. Wraz z wiekiem ryzyko uszkodzenia stawu znacznie się zwiększa. Starsze psy mogą doznać uszczerbku na zdrowiu np. zeskakując z kanapy lub skacząc podczas zabawy. Spróbuj dostosować środowisko do potrzeb czworonoga np. zapewniając mu rampę, lub podwyższając jego posłanie.

STOSUJ ODPOWIEDNIĄ DIETĘ

Dieta jest zarówno środkiem zapobiegawczym dla zdrowia psa, jak i formą leczenia. Najważniejszym krokiem jest obserwacja pupila i dostosowanie ilości karmy do jego zapotrzebowania kalorycznego. Otyłość, szczególnie psów  z dłuższym włosem, nie zawsze widoczna jest na pierwszy rzut oka, dlatego kontrola ich wagi jest bardzo ważnym elementem życia codziennego.

Suplementacja to prosty i przyjemny sposób zarówno dla właściciela, jak i czworonoga, aby uzupełnić braki obecne w dotychczasowej diecie. Większość składników nie jest w pełni przyswajalna, dlatego niezbędne jest ich uzupełnienie. Preparat Canifelox Mobility to suplement diety dedykowany kościom, stawom i więzadłom każdego psiaka, wzmacnia je, wspomagając ich odbudowę oraz zwiększając rozciągliwość. Canifelox Mobility to kompleksowa formuła zalecana szczególnie psom ze zmianami zwyrodnieniowymi układu ruchu oraz wspomagająca w profilaktyce zaburzeń układu ruchu. Canifelox Mobility to ważny dodatek w misce każdego psiego seniora, łagodzący pojawiającą się sztywność stawu i działający przeciwzapalnie.

Canifelox Mobility preparat dla psów na stawy 120 tabletek
Canifelox Mobility preparat dla psów na stawy 120 tabletek
Canifelox Mobility preparat dla psów na stawy 120g
Canifelox Mobility preparat dla psów na stawy 120g

ZAPEWNIJ ZWIERZAKOWI RUCH

Kiedy poruszanie się zaczyna sprawiać ból w związku z chorobą, czworonogi zniechęcając się do podejmowania ćwiczeń i spacerów, przybierając na wadze i pogarszając swój stan zdrowia, dzięki czemu zyskują na wadze, co zwiększa obciążenie stawów. Odpowiednio dobrane ćwiczenia nie tylko utrzymują właściwą wagę psa, lecz dodatkowo „odżywiają” stawy zwiększając ich zakres ruchu oraz naturalne smarowanie.

Do takich ćwiczeń należy:

– Pływanie lub hydroterapia – woda odciąża stawy zwierzaka, zaś hydroterapia zapewnia psu ważny przy chorobie masaż.

– Częstsze, krótsze spacery – czas należy dostosować do możliwości swojego pupila, tak aby nie nadwyrężać go, ale zaspokoić niezbędną mu dawkę ruchu.

Unikaj aportowania, które zmusza psa do wykonania wyskoku oraz gwałtownych ruchów i nagłych zmian kierunku zabawy.

Dotykaj i masuj

Rozgrzewanie i masaż bolesnych miejsc to nie tylko ulga dla zwierzaka, lecz również pomoc w zregenerowaniu się nadwyrężonych miejsc. Dotyk jest szczególnie ważny dla starszych zwierząt, które w związku ze zmienionym trybem życia mogą popadać w apatię a nawet depresję, dlatego okazywanie im zainteresowania i miłości jest bardzo ważnym elementem ich szczęśliwej starości.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do dalszej części naszego bloga

Kocie potrzeby / Żywienie kotów / O nas / Skład karm dla psów  / Małe zwierzęta / Wpisy bloga 

Zapraszamy serdecznie do naszych sklepów zoologicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *