fbpx

która karma dla kota ma najwięcej mięsa

wysokomięsne karmy

Która karma dla kota ma najwięcej mięsa, to częste pytanie z którym się spotykamy w naszych sklepach.

Jaka karma ma najwięcej mięsa… !
Chcecie poznać prosty sposób oceny karm mokrych dla kota?

Na początek musimy powiedzieć, że taka ocena jest sensowna pod jednym warunkiem, gdy karmy dla kota są “porównywalne”, czyli białko w nich pochodzi głównie z mięsa a nie z soi, grochu lub najgorzej czyli  półproduktów pochodzenia zwierzęcego (np. kości, kopyta, wymiona, krew, mózg, nerki, gałki oczne i inne …)

Dlatego, jeśli mamy karmę dla kota, która zawiera w opisie składu czytelne informacje o jakości i pochodzeniu składników, które są źródłem białka np:
– mięso z kurczaka, mięso z łososia

Nie zawiera komponentów odpadowych oraz nie dodano białka z innych źródeł niż z mięsa np:
– mięso i półprodukty zwierzęce
– ekstrakty lub hydrolizaty białek z roślin ( np. ziemniaków lub soi)
– nie występują w składzie wysokobiałkowe rośliny takie jak soja, groch ( one zawierają ok. 20% białka jak mięso)  

Możemy takie kocie karmy dość łatwo porównać zakładając wtedy, że całe białko w nich zawarte pochodzi z mięsa I dowiedzieć się, która karma ma najwięcej lub co wolimy najlepszej jakości mięso.

Do porównania wybraliśmy obecne na polskim rynku marki karm mokrych dla kotów z dużą ilością mięsa, często spotykane w  sklepach zoologicznych.

SkłaD Karm

 • Applaws Pierś z kurczaka z dynią 156gr
  skład:Kurczak 50%, Dynia 24%, Ryż 1%, Woda przegotowana 25%.
 • Princess Premium Classic Kurczak, Tuńczyk, Ryż, Kaczka 170gr
  skład:Kurczak 23,5%, tuńczyk 23,5%, kaczka 1,17%, ryż 1%, galaretka 50,83%
 • Schesir Filety z kurczaka z szynką 150gr
  skład: filety z kurczaka 61% , szynka 4% , ryż 1,5%
 • Cosma Nature 140 gr 
  skład: 48% pierś z kurczaka, 27,4% tuńczyk, 1,4% ryż, 23,2% bulion rybny
 • Almo Nature HFC Kitten  140 gr
  skład: Kurczak 50%, wywar z kurczaka 34%, ryż 6%, ser 5%, olej słonecznikowy 3%, wątróbka z kurczaka 1%, jaja 1%

Można powiedzieć, że co do zasady składy powyższych karm mokrych dla kotów lub też przysmaków dla kota wyglądają zasadniczo dość podobnie, każdorazowo mamy podane rodzaje mięs, i jego pochodzenie, te kocie karmy nie zawierają odpadowych półproduktów pochodzenia zwierzęcego ani marnej jakości tłuszczu.

Ale się różnią ważnym dla kotów parametrem. Ilość białka w karmie dla kota jest bardzo ważna.

Jak najlepiej porównać takie karmy, które są porównywalne?

Możemy obliczyć ilość mięsa w suchej masie dla każdej z nich.

Ważne, że w takim wypadku gdy skład karmy jest oparty o filetowane mięsa i widzimy, że białko w karmie pochodzi wyłącznie z mięsa wtedy będzie to sposób miarodajny.

Poniżej zamieszczamy tabelę z listą wcześniej wymienionych mokrych karm dla kotów, dla których policzyliśmy ilość mięsa w suchej masie.

Skład analityczny Applaws Pierś z kurczaka z dynią 156grPrincess Premium Classic 170gr Kurczak, Tuńczyk, Ryż, Kaczka.Schesir Filety z kurczaka z szynką 150gr  Almo Nature HFC Kitten  140 grCosma Nature
140 gr
Białko13%12%11%10%19%
Tłuszcz0,20%0,1%1%9%2%
Popiół2,00%3%1%2%3%
wilgotność82%85%86%77%76%
Sucha masa18%15%14%23%24%
Ilość Mięsa w suchej masie72%80%75%43%79%

Podsumowanie.

Koty powinny być karmione wyłącznie karmami, w których białko pochodzi wyłącznie z mięsa ( tutaj dobra jakość mięsa ma też duże znaczenie w karmach dla kotów).

Najlepiej w zestawieniu wypadła karma Princess Premium z wynikiem 80% mięsa w suchej masie,  następne karmy przekroczyły wartość 70%.

Najsłabsza w tym zestawieniu okazała się karma Almo Nature z wynikiem 43% mięsa w suchej masie. 

* dane dotyczące składów zostały zaczerpnięte z internetu. 

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do dalszej części naszego bloga

Kocie potrzeby / żywienie kotów / O nas / Skład karm dla psów  / Małe zwierzęta / Wpisy bloga

Zapraszamy serdecznie do naszych sklepów zoologicznych

6 Komentarzy
 1. Applaws polecała mi pani ze sklepu zoologicznego jako najbardziej dobrą dla kociaków które mam. Co w niej jest nie tak ? jedzą ją teraz

  1. Dziękujemy za odwiedzenie naszego bloga. Informujemy, że nasz wpis dotyczy wyłącznie porównaniu ilości mięsa użytego w karmach mokrych dla kotów, oraz metody jego obliczania dla karm o porównywalnych parametrach. W tym zestawieniu wybrana karma mokra dla kota Applaws zawiera 72% mięsa w suchej masie i jak widać są kocie karmy, które mają po prostu więcej mięsa.
   Nasze posty i opinie na temat karm dla kotów są wsparte na wieloletnim doświadczeniu w zakresie żywienia zwierząt domowych, które również mamy pod opieką.
   Zapraszamy do naszych sklepów zoologicznych w Warszawie i okolicach, z przyjemnością zaprezentujemy naszą ofertę karm dla kotów.
   ZOOZOO.pl

 2. Dzień dobry, mam kotkę, która ma alergie pokarmową, szukam karmy mokrej hypoallergenik ( hydrolizaty ) to starsza kotka ma tylko 4 zęby i je tylko mokrą karmę. Proszę o podpowiedź, która będzie dla niej najlepsza.

  1. Prosimy o informację o tym co dotychczas jadła Pani kotka. Mamy w ofercie karmy, które bardzo często powodują ustąpienie alergii. Ale potrzebujemy więcej informacji o dotychczasowym żywieniu

 3. Bardzo ciekawy wpis, nie każdy wie jaka karma będzie dobra dla naszego kota, często kupujemy i okazuje się że karma jest niewłaściwa, ja ostatnio przegladałam taki ranking (. edit link..) i cieszę się że w każdym jest opisany dokładnie, szczegółowo opis karmy, w ten sposób można dokonać właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *