fbpx

Szczeniak w domu – jak wyjść z tego cało i ocalić meble :)

Blog Zoozoo.pl

Szczeniak w domu to nie lada wyzwanie. W jaki sposób zająć szczeniaka, aby nie niszczył mebli? Jakie zabawki mu dawać? Co robić by nie gryzł kabli?

pies i jego pierwsze chwile w domu

Jak wiadomo szczeniaki potrzebują poznawać świat organoleptycznie. Warto też pamiętać, że szczenię trafiając do nowego domu musi odnaleźć się w całkiem nowej innej rzeczywistości. Odłączone dopiero co od matki, rodzeństwa i pierwszego bezpiecznego terenu.

W okresie dojrzewania,  towarzyszy znane wszystkim swędzenie dziąseł przed ząbkowaniem, bogate jest niekiedy w pewne skutki uboczne…dla naszego domu:

  • Oderwane listwy
  • Nadgryzione kable
  • Podgryziony tynk
  • Stół i krzesła przerabiane na żeremie
  • Róg kanapy, jako nowy symbol hydrantu
 

Obalamy mity

Gryzienie ściany przez szczeniaka nie wynika z braku wapnia, tylko z braku dostatecznej ilości zajęć wymagających od szczeniaka wysiłku mentalnego.

Idąc tym samym tropem podgryzanie drewnianych elementów wyposażenia domu to nie potrzeba dostarczenia sobie celulozy. Ewentualne zastąpienie takich upodobań rzucaniem patyków na spacerze powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą opiekuna. Na przestrzeni ostatnich lat coraz głośniej mówi się o tragicznych skutkach takich aktywności.

Zostawiasz zabawki psu ale on nie chce bawić się nimi sam?
Z pomocą przychodzą wówczas maty do lizania, które umilą mu czas. Mata z rozsmarowaną mokrą karmą lub musem zajmie naszego czworonoga na dłuższy czas. Lizanie uspokaja a wydzielana przy tej okazji ślina czyści zęby. Maty do lizania możemy stosować w stresującej sytuacji aby odwrócić uwagę psa na przykład podczas kąpieli, burzy czy podróży.

W ramach świadomego wyboru zabawek warto sięgnąć po zabawki z termoplastycznego tworzywa TPR idealne do rzucania w terenie z uwagi na łatwość czyszczenia, polecamy również różnorodne szarpaki oraz inne bezpieczne zabawki do wspólnego przeciągania się i nauki zabawy. Ciekawą pozycją są również zabawki na przysmaki. To ciekawa propozycja dla psich łakomczuchów.
Wiele różnych zabawek dla psów znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym oraz sklepach stacjonarnych.

Zabawka na przysmaki Moonstone
Zabawka na przysmaki Moonstone
Zabawka dla psów piłka Petsport
Zabawka dla psów piłka Petsport
Mata do lizania LickiMat
Mata do lizania LickiMat
Zabawka na przysmaki Kong Classic
Zabawka na przysmaki Kong Classic

„Gorzki Trener“ w formie spryskiwacza może być używany do zabezpieczenia mebli, tapicerki, obuwia, przewodów elektrycznych oraz innych elementów domu przed wszędobylskimi zębami.

Zawarte w preparacie substancje zniechęcają psy do gryzienia przez wyjątkowo gorzki i nieprzyjemny smak, który długo utrzymuje się na języku. Jest to produkt bezpieczny dla ludzi i zwierząt, który skutecznie pomoże nam w nauce niegryzienia w domu. „Gorzki Trener“ działa podobnie jak „pazurek“ oduczający gryzienia skórek.

Gorzki Trener
Gorzki Trener
Jeśli rozwijający się jeszcze mały pęcherz naszego szczeniaka mówi, że wychodzenie kilka razy w ciągu dnia na szybkie załatwienie potrzeb fizjologicznych to za mało, a na cel obrane zostały: Podłoga
 • Podłoga
 • Dywan
 • Tapicerka
 • Doniczki
 

Polecamy wówczas sięgnąć po Oropharma Stop Indoor – specjalny odstraszający preparat w płynie od Versele Laga, dzięki któremu skutecznie zabezpieczymy elementy domu przed małym rozrabiaką. Spray dzięki specjalnej formule stanowi silny związek substancji zapachowych nieprzyjemnych olfaktorycznie dla zwierząt, dzięki czemu preparat wesprze nas w szybkiej nauce czystości w domu. Preparat przeznaczony jest do stosowania w pomieszczeniach.

Więcej informacji o produktach pomocnych w nauce czystości w domu, znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym Zoozoo.pl

Jest wiele sposobów, aby dni ze szczeniakiem ze szczeniakiem miały przyjemnie i bez przykrych niespodzianek. Podziel się z nami,  jeśli masz jeszcze jakieś ciekawe pomysły i dobre rady.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do dalszej części naszego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *