Fiprex krople M  10-20kg - 1 pipetka z pudełka Zobacz większe

Fiprex krople M 10-20kg - 1 pipetka z pudełka

5909997066677

Nowy produkt

Pies | Krople | Pchły | Kleszcze | 2ml

Tylko odbiór osobisty ze względu na wprowadzony zakaz sprzedaży wysyłkowej tego typu produktów.

Więcej szczegółów

23,50 zł brutto

Opis

Wiek Szczenięta i suki karmiące, Dorosłe , Starsze
Wielkość psa średnie (10-40kg)

Więcej informacji

DLA PSÓW OD 10 DO 20 KG


Fiprex® M, 150 mg/2 ml, roztwór do nakrapiania dla psów

Jedna tubka 2 ml zawiera:

Substancja czynna: Fipronil 150 mg

Substancje pomocnicze: Butylohydroksytoluen (E-321) 6,0 mg Butylohydroksyanizol (E-320) 6,0 mg

Fiprex® to linia weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczona do zwalczanie kleszczy, pcheł i wszy u psów i kotów. Fiprex® SPOT-ON jest roztworem do nakrapiania bezpośrednio na skórę. Substancją czynną zawartą w preparatach linii Fiprex® jest fipronil – insektycyd i akarycyd, łączący wysoką skuteczność w eliminowaniu kleszczy i pcheł z niską toksycznością dla zwierzęcia i jego otoczenia a przede wszystkim dla człowieka.

JAK DZIAŁA FIPREX®

Produkty z linii Fiprex® eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo – zabijając je. Produkty z linii Fiprex® tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Sposób użycia

Produkty z linii Fiprex® SPOT-ON można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 1 kg. Fiprex® jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.

Fiprex® M

Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i bezpośrednio na skórę wycisnąć całą zawartość tubki.

Tylko odbiór osobisty ze względu na wprowadzony zakaz sprzedaży wysyłkowej tego typu produktów.

11 innych produktów w tej samej kategorii: