Seachem Flourish Nitrogen 100ml Zobacz większe

Seachem Flourish Nitrogen 100ml

000116062503

Nowy produkt

Nawóz | Rośliny akwariowe | Azot | 100ml

Więcej szczegółów

28,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Flourish Nitrogen to skoncentrowana (15 000mg/l) mieszanina związków będących źródłem azotu. Dostarcza tego pierwiastka w formie azotanu oraz w formie preferowanego przez rośliny jonu amonowego. W czasie stosowania preparatu nie dochodzi do wydzielania się wolnego amoniaku, ponieważ znajdujące się w nim jony amonowe występują w formie związanej i są uwalniane dopiero wewnątrz komórek roślinnych. Flourish Nitrogen dostarcza również azot w postaci azotanów dla gatunków, które są w stanie je wykorzystywać. Nie zawiera fosforu.

Dawkowanie:

-Początkujący: 2,5ml (pół nakrętki) na każde 160 litrów wody w zbiorniku, 2 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru azotu (chloroza, karłowacenie roślin). Dawka ta podwyższa poziom azotu o tyle samo, co roztwór azotanów o stężeniu 1mg/l.
-Zaawansowani: By przyspieszyć wzrost roślin zaleca się stosowanie odpowiednio wyższych dawek (z zachowaniem właściwej proporcji). Pomocny może okazać się wzór: 0,06vn=m, gdzie v to objętość zbiornika w litrach, n planowany wzrost poziomu azotu, m – objętość preparatu Flourish Nitrogen. Ponieważ połowa azotu we Flourish Nitrogen jest w formie azotanu, wiarygodną informację o poziomie tego pierwiastka można otrzymać mnożąc wartość uzyskaną podczas testu na obecność azotanów przez 2.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Seachem Flourish Nitrogen 100ml

Seachem Flourish Nitrogen 100ml

Nawóz | Rośliny akwariowe | Azot | 100ml

30 innych produktów w tej samej kategorii: