Promocja! FRONTLINE COMBO XL 40kg 4,02ml - 3 pipety Zobacz większe

FRONTLINE COMBO XL 40kg 4,02ml - 3 pipety + świecąca zawieszka!

5909997034034

Nowy produkt

FRONTLINE COMBO spot on psy powyżej 40 kg XL 4,02 ml

Więcej szczegółów

92,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

WiekDorosłe psy, Starsze psy, Szczenięta i suki karmiące
Wielkość psaduże (powyżej 40kg)
Dla kogoDla psa

Więcej informacjiPreparat spot-on dla psów od 40 do 60 kg wagi - Krople dla psów ras dużych i bardzo dużych, chroniące przed kleszczami, pchłami i wszołami.

Opakowanie 3x4,02ml. Jednorazowo aplikujemy jedną pipetkę.Frontline Combo działa na powierzchni skóry (nie wykazuje działania układowego). Zabija pasożyty poprzez kontakt bezpośredni, nie poprzez krew zwierzęcia.


Frontline Combo jest połączeniem dwóch substancji czynnych, które działając wspólnie, eliminują wszystkie stadia rozwojowe pchły na każdym etapie jej cyklu rozwojowego. Zabezpiecza to zwierzęta przed kolejnymi zakażeniami. To preparat chroniący psy także przed inwazją kleszczy.

  •  Szybkie działanie - Zabija pchły w ciągu 24h, a kleszcze w ciągu 48h.
  • Długie działanie - Zabija pchły przez okres do 4 tygodni u kotów oraz przez okres do 8 tygodni u psów. Zapobiega rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj oraz larw i poczwarek przez okres do 6 tygodni u kotów oraz do 8 tygodni u psów. Zabija kleszcze przez okres do 2 tygodni u kotów oraz przez okres do 4 tygodni u psów.
  • Wodoodporność - Twój ulubieniec może pływać lub być kąpany po 48 godzinach od aplikacji.
  • Podwójne działanie - Eliminuje kleszcze i pchły oraz zabezpiecza zwierzęta przed ich ponownym zakażeniem. Chroni środowisko domowe zwierzęcia przed inwazją pcheł niszcząc ich jaja i larwy.
Frontline zapobiega:
-  inwazjom pcheł
- rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj oraz larw i poczwarek
- inwazjom kleszczy

Leczy:
- inwazję wszołów
- objawy kliniczne alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Kiedy stosować Frontline Combo?

►Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie u kotów oraz 8 tygodni u psów. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni u kotów oraz 8 tygodni u psów.
►Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów oraz do 4 tygodni u psów po podaniu.
► Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus, Trichodectes canis).
►Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
►Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu.


Przeciwwskazania do stosowania preparatu Frontline Combo:

• nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg.
• nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy.
• nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji.
• nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać działania niepożądane a nawet prowadzić do padnięć.

Składniki aktywne:
Fipronil 402,00 mg, (S)–metopren 361,80 mg, Butylhydroksyanizol (E320) 0,80 mg, Butylhydroksytoluen (E321) 0,40 mg.

Sposób użycia:

1. Przed użyciem należy przeczytać ulotkę.

2. Usuń obrożę zwierzęcia. Nałóż dawkę preparatu między łopatkami zwierzęcia w jednym miejscu, którego nie uda mu się polizać. Unikaj dotykania miejsca aplikacji, dopóki jest mokre. Odczekaj 48 godzin zanim wykąpiesz zwierzę lub pozwolisz mu pływać. Każdemu ze zwierząt zaaplikuj pełną dawkę. Aplikując, upewnij się, że robisz to bezpośrednio na skórę psa.

Nie należy głaskać zwierzęcia w miejscu aplikacji 24 godziny po zakropieniu.

Z miejsca nakropienia Frontline Combo rozprowadza się po całym ciele psa. Ulega gromadzeniu w gruczołach łojowych skóry i jest stale wydzielany na powierzchnię skóry i włosów. "Magazynowanie" umożliwia przedłużoną skuteczność produktu – nawet po kąpieli, pływaniu czy strzyżeniu.

Frontline Combo zabija pchły oraz kleszcze działając na ich układ nerwowy, niszczy jednocześnie niedojrzałe formy rozwojowe pcheł (jaja, larwy, poczwarki). Wywołuje hiperekscytację u tych pasożytów. Zdezorientowane, umierające pchły wydostają się na powierzchnię sierści zwierzęcia – z tego powodu możesz zauważyć więcej pcheł po zastosowaniu produktu.
Produkt dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru wybranej firmie kurierskiej

Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych oraz sklepów zoologicznych.
Nie wystawiamy faktury VAT !!!

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Uwaga! 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt znajduje się na liście OTC i jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Zamawiając produkt na wysyłkę wyrażasz zgodę na złożenie w Twoim imieniu dyspozycji zlecenia odbioru w firmie kurierskiej InPost.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

FRONTLINE COMBO XL 40kg 4,02ml - 3 pipety + świecąca zawieszka!

FRONTLINE COMBO XL 40kg 4,02ml - 3 pipety + świecąca zawieszka!

FRONTLINE COMBO spot on psy powyżej 40 kg XL 4,02 ml

24 innych produktów w tej samej kategorii: