Najlepsza karma hypoalergiczna dla psa

Dbający o czworonoga właściciel doskonale wie, że troska o jego dietę jest szczególnie ważna w kontekście zdrowia. Decydującymi czynnikami przy wyborze karmy może być wiek czy waga pupila. Jednak niezależnie od powyższych w perspektywie doboru pożywienia, najważniejsze są schorzenia, z którymi boryka się pies. Bardzo częstym problemem są dolegli...

Dbający o czworonoga właściciel doskonale wie, że troska o jego dietę jest szczególnie ważna w kontekście zdrowia. Decydującymi czynnikami przy wyborze karmy może być wiek czy waga pupila. Jednak niezależnie od powyższych w perspektywie doboru pożywienia, najważniejsze są schorzenia, z którymi boryka się pies. Bardzo częstym problemem są dolegliwości płynące ze strony układu immunologicznego psiaka. Chodzi oczywiście o alergie pokarmowe. Stąd zakup hipoalergicznej karmy dla psa jest tak ważny.

Dobór odpowiedniej karmy dla psów z alergią działa na wielu płaszczyznach. Sprzyja bowiem:

 • prawidłowemu trawieniu pokarmu;
 • przyswajaniu pełnej puli składników odżywczych;
 • zapobieganiu promocji stanów zapalnych układu pokarmowego;
 • niwelowaniu objawów ze strony układu odpornościowego;
 • poprawię samopoczucia zwierząt.

Ze względu na różnorodny mikrobiom i stan odcinków układu pokarmowego, dobór oszczędzającej zdrowie karmy jest szczególnie ważny. Jej rolą jest przede wszystkim zapobieganie wystąpienia objawów alergicznych w przypadku psów ze zdiagnozowanym schorzeniem i tych z podejrzeniem wystąpienia nietolerancji.

Hipoalergiczna karma dla psa to połączenie bezpiecznych, tj. niealergizujących, składników przy jednoczesnej podaży elementów ograniczających rozwój stanów zapalnych. Przy komponowaniu porcji pokarmowej uwzględnia się jak najbardziej naturalny kolaż produktów żywieniowych, których potencjał uczulający jest bardzo niski.

Stąd przy wyborze karmy dla psów z alergią zaleca się dobór takiej, która w składzie ogranicza udział:

 • półproduktów pochodzenia zwierzęcego,
 • pszenicy,
 • kukurydzy,
 • lucerny,
 • soi,
 • substancji konserwujących,
 • mięsa, lub innych białek, na które jest uczulony pies.

Z kolei w składzie karmy zalecanej w takich schorzeniach wypatruje się:

 1. pełnowartościowych źródeł białka, pochodzącego z dobrej jakości mięsa (odżywiających odpowiednio organizm);
 2. kwasów z rodziny Omega 3, 6 i 9, w tym najważniejszych CLA i DHA (redukujących stany zapalne);
 3. naturalnych pro- i prebiotyków (regulujących pasaż jelitowy i sprzyjających promocji korzystnej mikroflory jelitowej).

Dobór odpowiedniego pokarmu dla czworonoga to decyzja, której lepiej nie podejmować samemu. O ile znamy wiek pupila, o tyle orientacyjnie moglibyśmy dopasować odpowiednią karmę. Jednak korzystniej będzie uprzednio skonsultować zakup ze specjalistą żywieniowym, który ułatwi nam dobór właściwej karmy. 

Nie wszystkie hipoalergiczne karmy dla psa posiadają właściwy bilans witamin, składników mineralnych i dobrych suplementów. Ich właściwa ilość i jakość jest ważna w diecie czworonogów borykających się z alergią i sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia.

W najlepszych karmach hypoalergicznych dla psa znajdziemy kilka dodatkowych składników wzmacniających organizm, np. Cynk, który skutecznie wspomaga gojenie się skóry, witaminy E I D działające jako antyoksydanty wspierane przez dodany selen wspomagają wygaszanie ognisk zapalnych. Dodatkowo w karmach dla psów jest dodawana L-cystyna, która wspomaga odbudowę włosa i zapobiega wypadaniu. Inne pomocne substancje, które są w karmach to Tauryna i L-karnityna.

Więcej
Jest 93 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 39 z 93 elementów
Pokazuje 1 - 39 z 93 elementów