Seachem Prime 50ml Vergrößern

Seachem Prime 50ml

000116043403

Neuer Artikel

Uzdatniacz | Akwaria dekoracyjne i towarzyskie | 50ml

Mehr Infos

21,00 zł inkl. MwSt.

Auf meine Wunschliste

Mehr Infos

Prime neutralizuje chlor, chloraminę i amoniak, zamieniając go w nietoksyczną postać, szybko usuwaną przez filtr biologiczny. Może być stosowany podczas procesu dojrzewania zbiornika do obniżania poziomu amoniaku i azotynów. Wiążąc azotany i azotyny, ułatwia ich usuwanie filtrom biologicznym. Neutralizuje też metale ciężkie obecne w wodzie kranowej. Prime jest skoncentrowanym środkiem służącym do uzdatniania wody przeznaczonej do akwariów słodkowodnych i morskich. Przyspiesza wytwarzanie i regenerację ochronnej warstwy śluzowej na ciele ryb.  Nie ma odczynu kwaśnego i nie wpływa na pH wody. Nie obciąża nadmiernie odpieniacza. Zaleca się dodawanie go przy zakładaniu nowego akwarium oraz każdorazowej podmianie wody.

Dawkowanie:

Stosować 1 nakrętkę (5 ml) na każde 200 litrów przygotowywanej wody. Ta dawka umożliwia usunięcie 1mg/l amoniaku, 4 mg/l chloraminy lub 5 mg/l chloru.

Mniejsze dawki: każde nacięcie gwintu we wnętrzu nakrętki odpowiada objętości 1 ml.

Preparat można wlewać bezpośrednio do akwarium (dostosowując ilość do jego objętości), lepiej jednak dodawać go do zbiornika, w którym przygotowywana jest woda do podmiany.

Pojawiający się zapach siarki jest normalnym zjawiskiem.

Gdy stężenie chloraminy jest szczególnie wysokie, można zastosować podwójną dawkę.

W przypadku gwałtownego podniesienia się poziomu azotynów w akwarium, za bezpieczne uważane jest użycie nawet pięciokrotnie wyższej dawki.

Gdy temperatura wody jest wyższa niż 30 stopni, a poziom chloru lub amoniaku niski, można dodać połowę zalecanej ilości preparatu.

Bewertungen

Aktuell keine Kunden-Kommentare

Eigene Bewertung verfassen

Seachem Prime 50ml

Seachem Prime 50ml

Uzdatniacz | Akwaria dekoracyjne i towarzyskie | 50ml

30 andere Artikel in der gleichen Kategorie: