Seachem Flourish Phosphorus 100ml Vergrößern

Seachem Flourish Phosphorus 100ml

000116019507

Neuer Artikel

Nawóz | Rośliny akwariowe | Fosforany | 100ml

Mehr Infos

28,00 zł inkl. MwSt.

Auf meine Wunschliste

Mehr Infos

Flourish Phosphorus to bezpieczny roztwór (4500 mg fosforanów na litr) fosforanu potasu, umożliwiający dokładne dozowanie tej substancji. W przeciwieństwie do innych podobnych produktów, zawierających mieszaninę azotanów i fosforanów Flourish Phosphorus pozwala na podawanie fosforu w ilości optymalnej dla roślin bez ryzyka podniesienia poziomu azotanów. Stosowany zgodnie z zaleceniami przyspiesza wzrost roślin wodnych. Zaleca się używanie razem z Flourish Nitrogen i Flourish Potassium. Flourish Phosphorus nie zawiera azotu, co umożliwia podwyższanie poziomu fosforu bez ryzyka zwiększenia stężenia azotanów.

Dawkowanie:

-POCZĄTKUJĄCY: 2,5 ml (pół nakrętki) na każde 80 litrów pojemności zbiornika, raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Niedobór fosforu objawia się między innymi zahamowaniem wzrostu i ciemnozielonym zabarwieniem pędów.
-ZAAWANSOWANY: dawka zalecana początkującym akwarystom podwyższa poziom fosforu o 0,05 mg/l (0,15 mg/l dla fosforanów). Optymalny poziom tego pierwiastka może się zmieniać w zależności od obsadzenia akwarium roślinami, ale najczęściej waha się między 0,15 a 1,0 mg/l. Zaleca się sprawdzenie poziomu fosforanów za pomocą odpowiedniego testu. W uzyskania właściwego poziomu fosforu pomocny może okazać się następujący wzór: 0,2vp=m, gdzie v= objętość zbiornika w litrach, p= planowany wzrost poziomu fosforu, m= objętość preparatu Flourish Phosphorus. Na przykład, jeśli chcemy zwiększyć poziom fosforu do 0,1mg/l w zbiorniku o pojemności 80 litrów, musimy dodać 0,2x80x0,1=1,6 ml preparatu.

Bewertungen

Aktuell keine Kunden-Kommentare

Eigene Bewertung verfassen

Seachem Flourish Phosphorus 100ml

Seachem Flourish Phosphorus 100ml

Nawóz | Rośliny akwariowe | Fosforany | 100ml

30 andere Artikel in der gleichen Kategorie: