Seachem Flourish Nitrogen 100ml Vergrößern

Seachem Flourish Nitrogen 100ml

000116062503

Neuer Artikel

Nawóz | Rośliny akwariowe | Azot | 100ml

Mehr Infos

28,00 zł inkl. MwSt.

Auf meine Wunschliste

Mehr Infos

Flourish Nitrogen to skoncentrowana (15 000mg/l) mieszanina związków będących źródłem azotu. Dostarcza tego pierwiastka w formie azotanu oraz w formie preferowanego przez rośliny jonu amonowego. W czasie stosowania preparatu nie dochodzi do wydzielania się wolnego amoniaku, ponieważ znajdujące się w nim jony amonowe występują w formie związanej i są uwalniane dopiero wewnątrz komórek roślinnych. Flourish Nitrogen dostarcza również azot w postaci azotanów dla gatunków, które są w stanie je wykorzystywać. Nie zawiera fosforu.

Dawkowanie:

-Początkujący: 2,5ml (pół nakrętki) na każde 160 litrów wody w zbiorniku, 2 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru azotu (chloroza, karłowacenie roślin). Dawka ta podwyższa poziom azotu o tyle samo, co roztwór azotanów o stężeniu 1mg/l.
-Zaawansowani: By przyspieszyć wzrost roślin zaleca się stosowanie odpowiednio wyższych dawek (z zachowaniem właściwej proporcji). Pomocny może okazać się wzór: 0,06vn=m, gdzie v to objętość zbiornika w litrach, n planowany wzrost poziomu azotu, m – objętość preparatu Flourish Nitrogen. Ponieważ połowa azotu we Flourish Nitrogen jest w formie azotanu, wiarygodną informację o poziomie tego pierwiastka można otrzymać mnożąc wartość uzyskaną podczas testu na obecność azotanów przez 2.

Bewertungen

Aktuell keine Kunden-Kommentare

Eigene Bewertung verfassen

Seachem Flourish Nitrogen 100ml

Seachem Flourish Nitrogen 100ml

Nawóz | Rośliny akwariowe | Azot | 100ml

30 andere Artikel in der gleichen Kategorie: