fbpx

Karma bez kurczaka

Karma mokra bez kurczaka
61 / 100

Mięso drobiowe, a szczególnie to z kurczaka, stanowi składnik, który jest najczęściej wykorzystywany w pokarmach dla psów oraz kotów.
Powszechnie stosuje się je w karmach suchych, mokrych oraz różnego typu przysmakach dla naszych pupilów. Nie zawsze jednak będzie składnikiem, który służy czworonogowi.
Jakie są więc alternatywy dla tego rozwiązania?

Głównym powodem, dla którego większość producentów decyduje się na tego rodzaju mięso, jest jego lekkostrawność oraz wysoka zawartość białka.
W porównaniu do wieprzowiny oraz wołowiny jest ona znacznie wyższa, dodatkowo taki pokarm jest mniej tłusty i poleca się go zwierzakom z wrażliwym przewodem pokarmowym. Choć składnik ma wiele zalet i może stanowić podstawę zbilansowanej diety, zdarzają się przypadki, kiedy nie jest wskazany – wtedy potrzebna będzie karma bez kurczaka, która równie dobrze zaspokoi podstawowe potrzeby żywieniowe czworonoga.

Jednym z zarzutów wobec mięsa pochodzącego od kurcząt jest wysoka zawartość antybiotyków i hormonów, które wspomagają rozwój drobiu ( ale należy pamiętać, że w przypadku chowu innych zwierząt też mogą być one stosowane)
Przepisy regulują bezpieczną ilość substancji, jaka może znajdować się w pokarmie, więc nie jest to duży powód do obaw. Jeśli jednak chcemy zapewnić naszemu zwierzakowi większą różnorodność w diecie, w ofercie sklepu zoologicznego zoozoo.pl można znaleźć z powodzeniem znaleźć karmę bez kurczaka, która stanowi korzystną alternatywę. Niezależnie od wyboru warto uwzględnić indywidualne potrzeby pupila, jego wiek, rasę i nietolerancje pokarmowe, aby zapewnić możliwie jak najlepszy jadłospis.

Karma mokra bez kurczaka

W trosce o zdrowie naszych małych i dużych zwierzaków, zadbaliśmy o bogaty asortyment zamienników, które mogą stanowić solidną podstawę codziennej diety czworonogów. W przypadku decyzji o zmianie sposobu żywienia psa lub kota i wprowadzeniu karmy bez kurczaka zdecydowanie jest w czym wybierać. Dobrze sprawdzą się wyroby z:

 • innego rodzaju drobiu,
  • gęsi 
  • kaczki,
  • perliczki,
  • indyka,
 • ryb i owoców morza,
  • tuńczyka
  • łososia,
  • śledzia,
 • jagnięciny,
 • dziczyzny,
  • bażanta,
  • królika
  • dzika

Wprowadzenie do jadłospisu innych rodzajów pokarmów mięsnych może także rozwiązać problem z reakcjami alergicznymi.

Uczulenie na mięso kurcząt jest spotykane – dlatego jeśli zauważamy ją u naszego pupila (u psów i kotów będzie to najczęściej świąd i inne zmiany na skórze) powinniśmy skonsultować się lekarzem weterynarii, który dobierze odpowiednią karmę mokrą lub suchą bez mięsa kurczaka. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego zwierzaka, warto dokładnie przyjrzeć się składom i wybrać to, co będzie dla niego najlepsze. Na zoozoo.pl znajdą Państwo produkty, będące świetną alternatywą dla psów i kotów o specjalnych potrzebach.

Drapieżne czworonogi, a w szczególności koty, cenią sobie pokarm o wysokiej wilgotności, który swoją formą jest zbliżony do naturalnych źródeł pożywienia. Także psy mogą spożywać karmę mokrą, jeśli zależy nam na urozmaiceniu diety, zmniejszeniu kaloryczności lub ułatwieniu przyjmowania posiłków przez starsze osobniki. Wybierając produkty bez kurczaka i o dużej wilgotności gwarantujemy wysoki komfort jedzenia i odpowiednią kompozycję składników.

Decydując się na wyroby bez drobiu lub z jego innym rodzajem wprowadzamy do diety równie wartościowy posiłek, który dzięki precyzyjnie opracowanej recepturze dostarcza tyle samo, a czasem nawet i więcej, białka pochodzenia zwierzęcego oraz pozostałych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu drapieżników, składników i witamin. Choć zakup karmy mokrej bez kurczaka, a przykładowo z dziczyzną lub jagnięciną, może być nieco bardziej kosztowny, najczęściej jest niezwykle opłacalną inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie zwierzaka z alergią pokarmową.

Dostępna w naszej ofercie karma bez kurczaka to wybór zarówno dla zwierzaków z alergią, ale także tych bardziej wybrednych, które poszukują nowych, atrakcyjnych smaków i zapachów. Zapraszamy do zapoznania się z produktami sprawdzonych i cenionych dostawców, dla których zdrowie czworonoga jest najważniejsze!

W naszym sklepie można dla każdej z rodzaju karm dla psów znaleźć wersje, które nie zawierają kurczaka.

Karmy nie zawierające mięsa kurczaka  dla kotów ZOOZOO.pl

Karmy nie zawierające mięsa kurczaka  dla psów ZOOZOO.pl

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do dalszej części naszego bloga

Zapraszamy serdecznie do naszych sklepów zoologicznych

4 Komentarzy
 1. Cóż stąd, że macie w ofercie karmy bez kurczaka, skoro ani nie wskazujecie ich w artykule, ani nie oddzielone zostały w sklepie od innych karm. Nawet nie wiem, czy rzeczywiście je macie, bo nie mam czasu szukać “na piechotę” wchodząc w każdą ofertę i dokładnie sprawdzając skład. 🙁

 2. Niejasny układ, trudno coś znaleźć, szkoda. Szukam karmy dla kota, mokrej, bez drobiu i zbóż. Jeśli taką macie (na co wskazuje tytuł, czy tak trudno pokazać ofertę tak, żeby klient nie gubił się i nie musiał wyczytywać tasiemców, a przy tym zyskał absolutna pewność, że dostanie tę karmę bez kurczaka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *