Wszechstronne szkolenie koni – Jane Savoie Zobacz większe

Wszechstronne szkolenie koni - Jane Savoie

9788389896926

Nowy produkt

Szkolenie koni | Jane Savoie

Więcej szczegółów

37,50 zł brutto

37,50 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Jane Savoie pokazuje to, do czego wielu polskich jeźdźców przyznaje się niechętnie: ujeżdżenie jest podstawowym i najważniejszym elementem treningu, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę chce się uprawiać docelowo. Autorka tłumaczy, jak ważna jest praca z koniem na ziemi i jak wiele za jej pomocą można osiągnąć. Czytelne zdjęcia i rysunki ułatwiają zrozumienie tekstu. Ilustrują najczęściej popełniane błędy i złe przyzwyczajenia oraz wyjaśniają, jak je skorygować.

Wszechstronne szkolenie koni to książka napisana z pasją przez wieloletnią trenerkę ujeżdżenia koni – Jane Savoie. Autorka doskonale rozumie naturę koni i podpowiada zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonym jeźdźcom, jak radzić sobie z koniem od pierwszych chwil treningu. Podaje klarowne instrukcje dla wzorowego treningu ujeżdżeniowego, który jest podstawą do dalszego szkolenia koni w różnych dyscyplinach jeździeckich, a może być także celem sam w sobie.
Według Jane najważniejsze jest wytrenowanie konia – partnera dla jeźdźca, konia o doskonałej kondycji, atletycznego i szczęśliwego. Fachowo i precyzyjnie, z dużą dbałością o czytelnika radzi, jak przygotować konia do codziennego treningu, opisuje ćwiczenia na różnym poziomie zaawansowania, m.in. ćwiczenia na lonży, jazda naprzód, chody boczne, wydłużanie. Ogromne doświadczenie pozwala jej przewidzieć możliwe zachowania konia – konkretnie i z dużą dawką spokoju podpowiada, jak wybrnąć z typowych, a także z tych sporadycznie występujących kłopotów w trakcie treningu. Uczy, jak wyszkolić konia posłusznego, wrażliwego na delikatną pomoc ze strony jeźdźca, bo jak sama podkreśla, w ujeżdżeniu dążymy do jak najbardziej dyskretnego „sterowania” koniem, tak aby trening był przyjemnością dla obojga – jeźdźca i konia.
Jane Savoie stosuje przejrzystą, fachową terminologię, a jej porady i instrukcje przybierają formę niezwykle żywej i przykuwającej uwagę opowieści.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wszechstronne szkolenie koni - Jane Savoie

Wszechstronne szkolenie koni - Jane Savoie

Szkolenie koni | Jane Savoie

Produkty powiązane

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: